O výzvě

Na této stránce naleznete nejdůležitější informace o mikrograntech. Pokud zde nenajdete odpověď na otázky, které vás napadnou, podívejte se do sekce Dokumenty nebo Dotazy.

Pokud odpověď nezískáte ani tam, kontaktujte nás. Můžete se na nás také obrátit v případě, že chcete svůj nápad konzultovat.

psychology_alt

Kdo se může ucházet o mikrogranty?

Týmy a skupiny mladých lidí bez ohledu na národnost ve věku 15–30 let. Minimální počet osob v týmu je 2, z čehož jedna osoba musí být starší 18 let (kvůli podpisu smlouvy). Nejste si jistí, že do těchto kritérií spadáte, nebo vám v týmu chybí zletilý? Ozvěte se, zkusíme vám poradit!

diversity_2

Pro koho mají být určené aktivity, které podpoříme?

Hlavní cílovou skupinou je ukrajinská mládež, která přišla do Prahy v důsledku válečného konfliktu. Je možné do aktivit zapojit také českou mládež a ostatní mladé lidi bez ohledu na jejich původ.

interests

Jaké aktivity podpoříme?

Přihlaste se s aktivitami, o jakých sníte. Věříme, že vy sami nejlépe víte, co potřebujete, a co bude zajímat také vaše vrstevníky. Důležité pro nás je, aby vaše projekty propojovaly mladé lidi bez ohledu na původ a nebyly to jednorázové akce. Pokud vám však chybí nápady, domluvte si s námi konzultaci. Probereme spolu co a jak by se dalo dělat. Můžete se také inspirovat příklady níže.

Příklady:

palette

organizace volnočasových aktivit (např. deskovky, výlety, únikovky, týmové hry...),

school

vzdělávací aktivity (kurzy nových dovedností, např. IT, grafický design, konverzace v češtině, doučování...),

sports_tennis

sportovní aktivity (fotbalový turnaj pro kluky a holky, kurz skateboardingu, taneční workshopy...),

diversity_1

komunitní aktivity (společné vaření, karaoke, speedfriending...).

hotel_class

Jak budeme vaše nápady bodovat ?

Každý nápad bodově ohodnotí speciální komise. Kromě toho týmy, které nám pošlou své přihlášky, vyberou své oblíbené projekty. Komise nápady posoudí podle těchto kritérií:

  • Jestli v přihlášce nic nechybí a všemu rozumíme (tzv. nudné, ač nezbytné formality).
  • Jestli váš nápad je realistický: je možné ho provést v čase, který si stanovíte a za peníze, o které požádáte? (Příklad: organizace výletu do vesmíru za 25 000 Kč nejspíš v konkurzu neuspěje :)).
  • Jestli máte plán realizace? (Tip: své šance si zvýšíte tím, když popíšete, jaké kroky chcete dělat, abyste svůj nápad realizovaly/i).
  • Jak dáte světu znát o svém projektu? Jak budete propagovat aktivity? (Příklad: zaplatíme reklamu na sociálních sítích).

Body navíc dostanete v případě, že:

  • Zapojíte českou mládež, případně i další národnosti, a popíšete jak toho docílíte.
  • Budete sbírat zpětnou vazbu od účastnic a účastníků vašich aktivit. (Příklad: Zjišťovat, jestli se lidem líbí to, co děláte, lze různými způsoby – anketou na sociálních sítích nebo pomocí Dixit karet).
  • Budete s někým při realizaci nápadu spolupracovat. (Příklad: komunitní centrum, škola, nezisková organizace, skaut, DDM...). Pamatujte, nemusíte být na své projekty sami!
monitoring

Jak na rozpočet?

Pro lepší plánování rozpočtu jsme pro vás připravili finanční manuál. Seznamte se s ním v sekci Dokumenty.